DYWANY MIX WZORÓW

Dywan jest chętnie wykorzystywanym elementem wyposażenia wnętrza, chociaż raczej nie stosuje się już form zakrywających całą podłogę. Pełni on różne funkcje, nadaje określonego charakteru i dopełnia wybraną aranżację stylistyczną pomieszczenia. Zazwyczaj dywany w różnych wzorach dodają przytulności i ocieplają wnętrze, są izolacją termiczną, dużo przyjemniej jest stanąć bosą stopą na dywanie niż na gołych panelach, kamieniu lub płytkach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.


Jak dobrać dywan do stylistyki wnętrza?

W pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim lepiej będzie się prezentował dywan nowoczesny mniejszych rozmiarów. We wnętrzach o sporych gabarytach urządzonych w klasycznej stylizacji dobrze będą wyglądać dywany orientalne o większych rozmiarach. Aby podkreślić minimalistyczny charakter wnętrza, warto zastosować nowoczesne dywany do salonu w prostokątnej formie z jakimś geometrycznym wzorem. Im więcej wzorów znajduje się we wnętrzu, tym mniej kolorowe dywany powinny być dobierane. Kiedy w pomieszczeniu znajduje się piękna, drewniana podłoga, warto zastosować dywan w stylu skandynawskim, aby ją dodatkowo wyeksponować. Dobierając duże jasne dywany marmurowe, pomieszczenie można powiększyć i odwrotnie, ciemne dywany w modnych wzorach mogą skutecznie zmniejszyć zbyt dużą powierzchnię podłogi. Przy pomocy mniejszych dywaników można też wydzielić i uporządkować przestrzeń.

Dywany stosowane pod stół

Podłoga pod stołem jest narażona bardziej na dewastację, ponieważ kilka razy dziennie są przesuwane po niej krzesła. Odpowiednio dobrane modne dywany mogą ją efektywnie zabezpieczyć. W takim miejscu optymalnym wyborem będzie dywan o krótkim włosiu, który jest praktyczniejszy do utrzymania w czystości. Jego rozmiar powinien być na tyle duży, aby krzesła mogły być swobodnie odsuwane. W takim miejscu dobrze sprawdzą się dywany w takich kolorach jak beż, brąz, kremowy czy szary, powinny one tworzyć razem ze stołem i krzesłami jedną, spójną całość.

Materiał, kształt i kolor dywanu

Trzeba też zwrócić uwagę na materiał, z jakiego modne dywany są wykonane. Naturalne włókna dobrze pochłaniają wilgoć i są antystatyczne, ale dywany nowoczesne syntetyczne są również wykonane z dobrych jakościowo włókien, które są przyjazne w użytkowaniu i czyszczeniu. Ciepłe, puszyste rodzaje dywanów zaopatrzone w długie włosie są dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zastosowanie ich w sypialni, w miejscach narażonych bardziej na eksploatację lepiej wybrać dywan z krótkim runem. Dywany wybierane do pokoju dziennego lub salonu powinny być sprężyste i jednocześnie łatwe w czyszczeniu. Warto również zwrócić uwagę na kolor i kształt, dywany geometryczne w intensywnych barwach ożywią nawet najbardziej ponure wnętrze. Geometryczne wzory dywanów dobrze odnajdą się w pokoju dla dzieci, ale także harmonijnie wkomponują się w styl nowoczesny, industrialny i minimalistyczny. Modele owalne sprawdzą się w kwadratowych wnętrzach, a prostokątne pasują do wszystkich kształtów pomieszczeń.